Menu
menu      Strona Główna
menu      Waksmund
menu      Oferta
menu      Atrakcje
menu      Galeria
menu      Linki
menu      Cennik
menu      Kontakt

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Atrakcje - Ty wybierasz!

Waksmund z racji swego centralnego położenia na Podhalu jest wspaniałą bazą wypadową w Gorce (Waksmund leży u ich podnuża), w Tatry (20 km. do Zakopanego) oraz w Pieniny (15 km .) Stąd dotrzesz łatwo w każdy zakątek Podhala. Zwiedzaj pieszo, rowerem, samochodem. Wędruj w każdą pogodę -   słońce czy deszcz. Posłuchaj szeptu strumieni, śpiewu ptaków, poczuj zapach lasu...

Wybierz Gorce! Dlaczego? Bo łatwo dojechać, bo wygodnie wędrować, bo urzekająco pięknie... To właśnie tutaj trzeba rozpocząć górski sezon – długie łagodne podejścia powoli „wprowadzają” do wnętrza masywu, schroniska położone są o dwie-trzy godziny marszu od siebie, a szlaki bardzo dobrze oznakowane. Obowiązkowym punktem na Trasie powinien być Turbacz, spod szczytu którego roztacza się wspaniała panorama Tatr.
Miłośnicy przyrody powinni zapuścić się w dziki masyw Kudłania lub na widokowy szczyt Gorca, tym którzy lubią historię – polecamy zejście do Niedźwiedzia, po drodze odwiedzając Muzeum Władysława Orkana, natomiast miłośnicy architektury drewnianej znajdą wspaniałe zabytki u podnóży gór – w Łopusznej, Dębnie czy Harklowej.

Skocz nad Zalew Czorsztyński, który stanowi podhalańską bazę dla amatorów żeglarstwa, windsurfingu oraz wędkarstwa. Nieopodal znajduje się średniowieczny zamek w Niedzicy. Według legendy to właśnie w nim straszy Biała Dama.
Zalew Czorsztyński bliski jest również pływakom, jednak jeśli nie lubisz zimnej wody Białki skorzystaj z oferty Basenów Geotermalnych w Bańskiej k/Szaflar, oddalonej o 6 km od Waksmundu.

Niebywałą atrakcją jest również spływ przełomem Dunajca wraz z flisakami na flisackich łodziach.

W zimie kibicuj hokeistom na meczach hokejowych na lodowisku wielokrotnego Mistrza Polski  „Podhala Nowy Targ”. Skorzystaj ze „ślizgawki” na łyżwach na tymże lodowisku.

Wpadnij na narty! Wokół Waksmundu znajduje się kilkanaście wyciągów narciarskich, takich jak np. w Nowym Targu, Białce Tatrzańskiej, Kluszkowcach.

W oparciu o aeroklub nowotarski skorzystaj z lotów widokowych samolotem nad Gorcami i Tatrami oraz ze skoków spadochronowych.

Masz możliwość wypadu na Słowację, do granicy tylko 15 km.